Grantový program 2021

Fond Černošice vyhlašuje grantový program

Všichni pevně věříme, že se situace postupně vrací do normálu a je ten správný okamžik znovu oživit Fond Černošice (FČ), jehož cílem je aktivní budování a rozvoj černošické komunity.

Vyhlašujeme grantový program „1:1“, který je založen na myšlence spoluúčasti.

Věříme tomu, že nejlepší jsou ty projekty, které mají podporu od lidí, kterých se týkají. Chceme vás podpořit v tom, abyste od začátku investovali do vytvoření okruhu drobných dárců, o které se budete moci opřít i do budoucna. Každou korunu, kterou na svůj projekt získáte od drobných dárců, zdvojnásobí FČ až do výše 20 000 Kč. Vymyslete si projekt, přihlaste se do programu 1:1, abyste získali možnost zdvojnásobit výtěžek kampaně na získání drobných darů na váš projekt. Dárce budete poté sami aktivně oslovovat. Čím dříve se přihlásíte, tím větší máte šanci! Hodnocení probíhá průběžně a finální uzávěrka proběhne 30.9. 2021.

Jak se zapojit se svým projektem?

1. Vyplňte žádost , která obsahuje stručný popis projektu a rozpočet. Stanovte si v ní i datum, do kdy chcete vybírat příspěvky od drobných dárců. Budeme po vás chtít také cílovou částku, kterou chcete vybrat a další informace.

2. Správní rada FČ posoudí vaši žádost a vysloví souhlas se zdvojnásobením výtěžku.

3. Následně vám vytvoříme „dárcovskou výzvu“ na portálu darujme.cz a odešleme vám odkaz, pomocí kterého budete moci svou výzvu aktivně propagovat.

4. Po vypršení doby vaší dárcovské výzvy FČ zdvojnásobí vybrané peníze až do maximální výše 20 000 Kč (např. pokud se shromáždí 6 tisíc Kč, projekt s podporou FČ získá celkem 12 tisíc Kč, pokud se shromáždí 24 tisíc Kč, projekt s podporou FČ získá celkem 44 tisíc Kč) a uzavře s příjemcem darovací smlouvu.

Od kdy je možné podat svou žádost?

Program je otevřen od 1. 6. 2021, aktuálně jsou vyčleněny prostředky ve výši 300.000,- Kč.

Do kdy je potřeba podat svou žádost?

Nejpozději do 30.9.2021. FČ může výběr ukončit po vyčerpání prostředků dříve.

Kdo může podat žádost a jaká témata jsou podporována?

Žádat mohou organizace i jednotlivci, podporovány jsou však pouze projekty s jasnou vazbou na Černošice. Jde o aktivity odehrávající se na území Černošic a nejbližšího okolí nebo o aktivity zaměřené na občany Černošic.

Jaká jsou podporovaná témata ?

Podporovaná témata

Sledujte aktuality na webu a Facebooku „Fond Černošice“.

Máte zajímavý nápad nebo Vám už dlouho něco v Černošicích chybí?

POJĎTE DO TOHO S NÁMI!